Navigate to English version →

HAKKIMIZDA

Firmamız Çalışkan döküm üretim hayatına 1981 yılında İstanbul Güneşli’de pik ve temper döküm imalatı yaparak başlamıştır. Ürünlerimiz arasında otomotiv yedek parçaları ve fittings malzemeleri bulunmaktaydı. 90’lı yılların başlamasıyla gelişen teknolojiyi takip eden Çalışkan Döküm üretim potansiyelini arttırarak K.Çekmece Kayabaşı köyündeki 2000m2 lik üretim tesisinde üretimine devam etmiştir.

Bu yıllardan itibaren firmamız Çalışkan Döküm edindiği tecrübeler ve pazarın ihtiyacı doğrultusunda ana üretim grubunu fittings (dişli boru parçaları) olarak belirlemiştir. Araştırma ve geliştirmeye önem veren Çalışkan Döküm üretim tekniğini temper ve sfero olarak değiştirmiş ve üretiminin tamamını endüksiyon ocağında teknik analizler doğrultusunda yapmaya başlamıştır. Ürünlerin yüzde yüzünü kendi bünyesinde imal eden Çalışkan Döküm yerli üretimin önemine inanıp doğru üretim politikası ve öz sermayesinin gücüyle pazarda ithal ürünlerle rekabet eder konumdadır.

Çalışkan Döküm her gecen gün makine parkurunu ve ürün segmentini genişletip yıllık üretim potansiyelini 500 tona çıkarmıştır.

Copyright © Çalışkan Döküm. Tüm hakları saklıdır.

Kapaklı OSB Mahallesi 103. Cadde No: 5 Kapaklı / TEKİRDAĞ
+90 (282) 758 34 06 | +90 (282) 758 11 22-33
info@caliskandokum.com.tr